MS
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | John COETZEE | ZA | Hugenote Hoerskool | No | - |
[2] | Michael Loram | ZA | Edgemead Tennis Club | No | - |
[3] | ULRICH REHLEN | DE | Milnerton Tennis Club | No | - |
[4] | Stefan Stieger | ZA | Hermanus Tennis Club | No | - |
- | Olivier Provoyeur | ZA | Bottelary Tennis Club | No | - |
- | Matteo Tramontano | Edgemead Tennis Club | No | - | |
- | Thomas Tilney | Kelvin Grove Tennis Club | No | - | |
- | Sagen Hugo | ZA | Mitchells Plain Tennis Club | No | - |
- | Edward Petersen | ZA | Plumstead Tennis Club | No | - |
- | Andre Diniz | BR | Claremont Tennis Club | No | - |
- | Toit Malan | Curro Langebaan Primary | No | - | |
- | Jared Godfrey | ZA | Meadowridge Tennis Club | No | - |
- | Yasser Assamo | UCT | No | - | |
- | Olwethu Socishe | ZA | No | - | |
- | Cebo Faleni | No | - | ||
- | Ulrich Nienaber | ZA | Paarl Boys' High School | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Divan Prinsloo | ZA | Kenridge Tennis Club | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2023-03-17 2:00pm | A1 | PAR - Court 1 |
John COETZEE [1]
|
Thomas Tilney
|
6-3, 6-0 |
2023-03-17 2:00pm | A2 | PAR - Court 2 |
Jared Godfrey
|
Andre Diniz
|
6-3, 6-2 |
2023-03-17 2:00pm | A3 | PAR - Court 3 |
Stefan Stieger [4]
|
Olwethu Socishe
|
6-4, 6-0 |
2023-03-17 2:00pm | A4 | PAR - Court 4 |
Cebo Faleni
|
Ulrich Nienaber
|
2-6, 0-6 |
2023-03-17 2:00pm | A5 | PAR - Court 5 |
Toit Malan
|
Matteo Tramontano
|
2-6, 6-1, 10-5 |
2023-03-17 2:00pm | A6 | PAR - Court 6 |
Edward Petersen
|
ULRICH REHLEN [3]
(Ret.)
|
7-5, 3-1 Retired |
2023-03-17 2:00pm | A7 | PAR - Court 7 |
Olivier Provoyeur
|
Sagen Hugo
|
2-6, 2-6 |
2023-03-17 2:00pm | A8 | PAR - Court 8 |
Yasser Assamo
|
Michael Loram [2]
|
3-6, 2-6 |
2023-03-18 8:00am | A9 | PAR - Court 1 |
John COETZEE [1]
|
Jared Godfrey
|
6-0, 6-1 |
2023-03-18 8:00am | A10 | PAR - Court 2 |
Stefan Stieger [4]
|
Ulrich Nienaber
|
5-7, 1-6 |
2023-03-18 8:00am | A11 | PAR - Court 3 |
Toit Malan
|
Edward Petersen
|
6-3, 6-2 |
2023-03-18 8:00am | A12 | PAR - Court 4 |
Sagen Hugo
|
Michael Loram [2]
|
1-6, 3-6 |
2023-03-19 8:00am | A13 | PAR - Court 4 |
John COETZEE [1]
|
Ulrich Nienaber
|
7-5, 6-4 |
2023-03-19 8:00am | A14 | PAR - Court 5 |
Toit Malan
|
Michael Loram [2]
|
6-3, 6-3 |
2023-03-19 10:30am | A15 | PAR - Court 1 |
John COETZEE [1]
|
Toit Malan
|
6-2, 6-7, 12-14 |
N/A | B1 | PAR - Court 2 |
Ulrich Nienaber
(Did not play)
|
Michael Loram [2]
|
Walkover |
2023-03-18 11:45am | C1 | PAR - Court 5 |
Jared Godfrey
|
Stefan Stieger [4]
|
2-6, 0-6 |
2023-03-18 11:45am | C2 | PAR - Court 1 |
Edward Petersen
|
Sagen Hugo
|
7-6, 6-1 |
2023-03-19 9:15am | C3 | PAR - Court 4 |
Stefan Stieger [4]
|
Edward Petersen
|
4-6, 2-6 |
2023-03-19 9:15am | D1 | PAR - Court 5 |
Jared Godfrey
|
Sagen Hugo
|
2-6, 3-6 |
2023-03-18 8:00am | E1 | PAR - Court 5 |
Thomas Tilney
|
Andre Diniz
|
3-6, 6-3, 6-10 |
2023-03-18 8:00am | E2 | PAR - Court 6 |
Olwethu Socishe
|
Cebo Faleni
|
4-6, 6-2, 9-11 |
N/A | E4 | PAR - Court 8 |
Olivier Provoyeur
|
Yasser Assamo
(Did not play)
|
Walkover |
2023-03-18 11:45am | E5 | PAR - Court 2 |
Andre Diniz
|
Cebo Faleni
|
3-6, 6-7(5) |
2023-03-18 11:45am | E6 | PAR - Court 3 |
Matteo Tramontano
|
Olivier Provoyeur
|
6-1, 6-1 |
2023-03-19 9:15am | E7 | PAR - Court 6 |
Cebo Faleni
|
Matteo Tramontano
|
6-2, 4-6, 8-10 |
2023-03-19 10:00am | F1 | PAR - Court 7 |
Andre Diniz
|
Olivier Provoyeur
|
5-7, 6-7(3) |
2023-03-18 11:45am | G1 | PAR - Court 4 |
Thomas Tilney
|
Olwethu Socishe
|
1-6, 2-6 |