BS 14
No qualifiers found.
Direct Acceptance | |||||
---|---|---|---|---|---|
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
[1] | Siyabonga Jaca | Westridge Tennis Stadium | No | - | |
[2] | John Bothma | ZA | Prospect Tennis Club | No | - |
[3] | Borys Alexander | ZA | Bedfordview Country Club | No | - |
[4] | Jayden SUMMERS | Midstream College | No | - | |
[5] | Niel Erasmus | ZA | Garsfontein Primary | No | - |
[6] | Bogdan Mandic | Grey College Primary | No | - | |
[7] | RUAN DELPORT | Schweizer Reneke Primary | No | - | |
[8] | Matthew Goodchild | Grey College Primary | No | - | |
[9] | Cooper McCarthy | Pinelands Tennis Club | No | - | |
[10] | Hendre van Zyl | ZA | Lutzville High | No | - |
[11] | Rhys Vorwerk | Hillcrest Tennis Club | No | - | |
[12] | Lukas Kotze | Bailliepark | No | - | |
[13] | Tshepang Maisela | ZA | Hammanskraal Tennis Club | No | - |
[14] | Albert Liebenberg | ZA | Grey College Primary | No | - |
[15] | Jacobus van Pletzen | ZA | Grey College High | No | - |
[16] | Henk Van Der Post | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
- | Dante Bolani | No | - | ||
- | Petri Reynolds | No Club | No | - | |
- | Fren Van Niekerk | Burgersdorp Tennis Club | No | - | |
- | Errol King | ZA | Burgersdorp Tennis Club | No | - |
- | Reuben Lerm | ZA | Hugenote Laerskool | No | - |
- | Franco Rust | ZA | Laerskool Dirkie Uys Primary | No | - |
- | Jean Joubert | Laerskool Hermanus | No | - | |
- | Oluhle Senti | Advantage Primary | No | - | |
- | Eben Peens | Sunridge Primary | No | - | |
- | Jaydee Eybers | Elarduspark Primary | No | - | |
- | Mieder Erasmus | Garsfontein Primary | No | - | |
- | Nicholas Franken | ZA | Italian Tennis Club | No | - |
- | Paul-Ralph Smit | Tygerpoorts Primary | No | - | |
- | Joshua Smit | ZA | Tygerpoorts Primary | No | - |
- | Handré Meyer | ZA | Tygervalley Primary | No | - |
- | Jacques Hugo | Rustenburg High | No | - | |
- | Alexander Bell | North West | No | - | |
- | Brink Van Zyl | ZA | Postmusburg Primary | No | - |
- | Keagan Grobbelaar | ZA | Despatch Tennis Club | No | - |
- | Siyanda Mbhele | ZA | Great Tennis | No | - |
- | Daniël Badenhorst | ZA | Fichardtpark High | No | - |
- | Juan-Pierre Crous | ZA | Jim Fouché High School | No | - |
- | Heinrich Brisley | Willem Postma Primary | No | - | |
- | Michael Nieuwoudt | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | Thebe THITE | LS | Grey college | No | - |
- | Heinrich Van Den Berg | ZA | Staatspresident Swart | No | - |
- | ADAM BRICKMAN | ZA | Killarney Tennis Club | No | - |
- | Jonathan Visagie | ZA | Fairland | No | - |
- | Stephan Potgieter | Alberhart Tennis Club | No | - | |
- | Alternate Alternate | Witfield Tennis Club | Yes | Levi Marks | |
- | Lesedi Muller | ZA | Curro Hazeldene Primary | No | - |
- | Janko Lamprecht | ZA | Hoërskool Waterkloof | No | - |
- | Ethan Moss | Hillcrest Tennis Club | No | - | |
- | Clayton Lohrmann | ZA | Richards Bay Country Club | No | - |
- | Henning Romijn | JJ Van Der Merwe Primary | No | - | |
- | Noah Snell | ZA | Lowveld Juniors | No | - |
- | Jahndri Coetzee | Potchefstroom Gimnasium | No | - | |
- | Jano Niemann | ZA | Ramblers Sports Grounds | No | - |
- | William Harding | ZA | Lapesa Tennis Club | No | - |
- | Ronan Gorton | Meadowridge Tennis Club | No | - | |
- | Mika van niekerk | ZA | Wellington Tennis Club | No | - |
- | Dehan van Deventer | ZA | anthony harris tennis academy | No | - |
- | Kei Badenhorst | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
- | Josua Van den Berg | Paarl Gimnasium High | No | - | |
- | Sebastian Oosthuizen | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
- | Hanno Bouwer | ZA | Paul Roos Gimnasium | No | - |
- | Luke Verwey | ZA | Laerskool Eikestad | No | - |
Withdrawn (On-time) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Darren Philipps | ZA | Bishops Diocesan College | No | - |
- | Jack Hopkinson | ZA | Pinelands Tennis Club | No | - |
- | Matvei Kalinka | RU | Edgemead Tennis Club | No | - |
- | Francois Boshoff | ZA | Affies | No | - |
- | Jean Schoeman | ZA | Laerskool Park | No | - |
- | Marcel Joubert | ZA | Durbanville Tennis Club | No | - |
- | Jannes KRAUSE | ZA | Grey College Primary | No | - |
- | Ludwig Du Toit | Grey College Primary | No | - | |
- | Nhlakanipho NGWENYA | Fairland Tennis Club | No | - | |
- | Alex Petrov | Bedfordview Country Club | No | - | |
- | Petri Eksteen | ZA | Curro Kathu School | No | - |
Withdrawn (Late) | |||||
Seed | Name | Nationality | Club | Alternate | Replaced |
- | Levi Marks | Herzlia Middle High | No | - |
Date / Time | Position ID | Location | Player 1 | Player 2 | Result |
---|---|---|---|---|---|
2022-03-24 8:00am | A2 | GRE - Court 1 |
Franco Rust
|
Kei Badenhorst
|
1-6, 6-2, 3-6 |
2022-03-24 8:00am | A3 | GRE - Court 2 |
Keagan Grobbelaar
|
William Harding
|
6-2, 6-3 |
2022-03-24 8:00am | A4 | GRE - Court 3 |
Janko Lamprecht
|
Henk Van Der Post [16]
|
4-6, 0-6 |
2022-03-24 8:00am | A5 | GRE - Court 4 |
Albert Liebenberg [14]
|
Siyanda Mbhele
|
6-1, 6-1 |
2022-03-24 8:00am | A6 | GRE - Court 5 |
Paul-Ralph Smit
|
Daniël Badenhorst
|
0-6, 0-6 |
2022-03-24 8:00am | A7 | GRE - Court 6 |
Mieder Erasmus
|
Lesedi Muller
|
6-7(5), 6-2, 7-5 |
2022-03-24 8:00am | A8 | GRE - Court 7 |
Luke Verwey
|
Niel Erasmus [5]
|
7-5, 4-6, 2-6 |
2022-03-24 8:00am | A9 | GRE - Court 8 |
Borys Alexander [3]
|
Jean Joubert
|
6-1, 6-1 |
2022-03-24 8:00am | A10 | GRE - Court 9 |
Juan-Pierre Crous
|
Clayton Lohrmann
|
6-0, 6-1 |
2022-03-24 8:00am | A11 | GRE - Court 10 |
Petri Reynolds
|
Handré Meyer
|
6-4, 6-4 |
2022-03-24 8:00am | A12 | GRE - Court 11 |
Dante Bolani
|
Rhys Vorwerk [11]
|
0-6, 0-6 |
2022-03-24 8:00am | A13 | GRE - Court 12 |
Jacobus van Pletzen [15]
|
Jacques Hugo
(Ret.)
|
6-0 Retired |
2022-03-24 8:00am | A14 | GRE - Court 13 |
Fren Van Niekerk
|
Hanno Bouwer
|
1-6, 3-6 |
2022-03-24 8:00am | A15 | GRE - Court 14 |
Brink Van Zyl
|
Joshua Smit
|
0-6, 0-6 |
2022-03-24 8:00am | A16 | GRE - Court 15 |
Eben Peens
|
Bogdan Mandic [6]
|
3-6, 1-6 |
2022-03-24 8:00am | A17 | GRE - Court 16 |
RUAN DELPORT [7]
|
Mika van niekerk
|
6-0, 6-0 |
2022-03-24 8:00am | A18 | GRE - Court 17 |
Dehan van Deventer
|
Heinrich Brisley
|
6-0, 6-0 |
2022-03-24 8:00am | A19 | GRE - Court 18 |
Alexander Bell
|
Nicholas Franken
|
6-3, 6-4 |
2022-03-24 8:00am | A20 | GRE - Court 19 |
Ronan Gorton
|
Cooper McCarthy [9]
(Ret.)
|
6-4, 3-0 Retired |
2022-03-24 8:00am | A21 | GRE - Court 20 |
Hendre van Zyl [10]
|
Thebe THITE
|
7-6, 6-2 |
2022-03-24 8:00am | A22 | GRE - Court 21 |
Josua Van den Berg
|
Michael Nieuwoudt
|
1-6, 0-6 |
N/A | A23 | GRE - Court 22 |
Alternate Alternate
(Did not play)
|
Jano Niemann
|
Walkover |
2022-03-24 9:15am | A24 | GRE - Court 1 |
Noah Snell
|
Jayden SUMMERS [4]
|
1-6, 0-6 |
2022-03-24 9:15am | A25 | GRE - Court 2 |
Matthew Goodchild [8]
|
Jaydee Eybers
|
6-0, 6-0 |
2022-03-24 9:15am | A26 | GRE - Court 3 |
ADAM BRICKMAN
|
Jonathan Visagie
|
6-2, 6-4 |
2022-03-24 9:15am | A27 | GRE - Court 4 |
Reuben Lerm
|
Oluhle Senti
|
2-6, 1-6 |
2022-03-24 9:15am | A28 | GRE - Court 5 |
Ethan Moss
|
Tshepang Maisela [13]
|
0-6, 0-6 |
2022-03-24 9:15am | A29 | GRE - Court 6 |
Lukas Kotze [12]
|
Sebastian Oosthuizen
|
2-6, 4-6 |
N/A | A30 | GRE - Court 7 |
Errol King
|
Jahndri Coetzee
(Did not play)
|
Walkover |
2022-03-24 9:15am | A31 | GRE - Court 8 |
Henning Romijn
|
Stephan Potgieter
|
6-2, 6-2 |
2022-03-24 9:15am | A32 | GRE - Court 9 |
Heinrich Van Den Berg
|
John Bothma [2]
|
0-6, 0-6 |
2022-03-24 10:30am | A33 | GRE - Court 7 |
Siyabonga Jaca [1]
|
Kei Badenhorst
|
6-0, 6-0 |
2022-03-24 10:30am | A34 | GRE - Court 8 |
Keagan Grobbelaar
|
Henk Van Der Post [16]
|
6-3, 6-4 |
2022-03-24 10:30am | A35 | GRE - Court 9 |
Albert Liebenberg [14]
|
Daniël Badenhorst
|
6-1, 6-2 |
2022-03-24 10:30am | A36 | GRE - Court 10 |
Mieder Erasmus
|
Niel Erasmus [5]
|
0-6, 3-6 |
2022-03-24 10:30am | A37 | GRE - Court 11 |
Borys Alexander [3]
|
Juan-Pierre Crous
|
6-0, 6-1 |
2022-03-24 10:30am | A38 | GRE - Court 12 |
Petri Reynolds
|
Rhys Vorwerk [11]
|
3-6, 1-6 |
2022-03-24 10:30am | A39 | GRE - Court 13 |
Jacobus van Pletzen [15]
|
Hanno Bouwer
|
1-6, 2-6 |
2022-03-24 10:30am | A40 | GRE - Court 14 |
Joshua Smit
|
Bogdan Mandic [6]
|
0-6, 0-6 |
2022-03-24 10:30am | A41 | GRE - Court 15 |
RUAN DELPORT [7]
|
Dehan van Deventer
|
6-1, 6-1 |
2022-03-24 10:30am | A42 | GRE - Court 16 |
Alexander Bell
|
Ronan Gorton
|
1-6, 3-6 |
2022-03-24 10:30am | A43 | GRE - Court 17 |
Hendre van Zyl [10]
|
Michael Nieuwoudt
|
6-0, 6-0 |
2022-03-24 1:00pm | A44 | GRE - Court 18 |
Jano Niemann
|
Jayden SUMMERS [4]
|
0-6, 1-6 |
2022-03-24 1:00pm | A45 | GRE - Court 19 |
Matthew Goodchild [8]
|
ADAM BRICKMAN
|
6-3, 6-3 |
2022-03-24 1:00pm | A46 | GRE - Court 20 |
Oluhle Senti
|
Tshepang Maisela [13]
|
4-6, 3-6 |
2022-03-24 1:00pm | A47 | GRE - Court 21 |
Sebastian Oosthuizen
|
Errol King
|
6-0, 6-1 |
2022-03-24 1:00pm | A48 | GRE - Court 22 |
Henning Romijn
|
John Bothma [2]
|
0-6, 2-6 |
2022-03-25 9:00am | A49 | GRE - Court 1 |
Siyabonga Jaca [1]
|
Keagan Grobbelaar
|
6-0, 6-0 |
2022-03-25 9:00am | A50 | GRE - Court 2 |
Albert Liebenberg [14]
|
Niel Erasmus [5]
|
1-6, 4-6 |
2022-03-25 9:00am | A51 | GRE - Court 3 |
Borys Alexander [3]
|
Rhys Vorwerk [11]
|
6-2, 6-1 |
2022-03-25 9:00am | A52 | GRE - Court 4 |
Hanno Bouwer
|
Bogdan Mandic [6]
|
0-6, 1-6 |
2022-03-25 9:00am | A53 | GRE - Court 5 |
RUAN DELPORT [7]
|
Ronan Gorton
|
6-0, 6-1 |
2022-03-25 9:00am | A54 | GRE - Court 6 |
Hendre van Zyl [10]
|
Jayden SUMMERS [4]
|
2-6, 4-6 |
2022-03-25 9:00am | A55 | GRE - Court 7 |
Matthew Goodchild [8]
|
Tshepang Maisela [13]
|
7-6(5), 6-3 |
2022-03-25 9:00am | A56 | GRE - Court 8 |
Sebastian Oosthuizen
|
John Bothma [2]
|
1-6, 0-6 |
2022-03-26 9:00am | A57 | GRE - Court 1 |
Siyabonga Jaca [1]
|
Niel Erasmus [5]
|
4-6, 6-4, 6-1 |
2022-03-26 9:00am | A58 | GRE - Court 2 |
Borys Alexander [3]
|
Bogdan Mandic [6]
|
6-4, 6-1 |
2022-03-26 9:00am | A59 | GRE - Court 3 |
RUAN DELPORT [7]
|
Jayden SUMMERS [4]
|
4-6, 7-6(6), 6-7 |
2022-03-26 9:00am | A60 | GRE - Court 4 |
Matthew Goodchild [8]
|
John Bothma [2]
|
2-6, 0-6 |
2022-03-28 9:00am | A61 | FS TS - Court 3 |
Siyabonga Jaca [1]
|
Borys Alexander [3]
|
7-5, 6-1 |
2022-03-28 9:00am | A62 | FS TS - Court 4 |
Jayden SUMMERS [4]
|
John Bothma [2]
|
2-6, 5-7 |
2022-03-29 9:00am | A63 | FS TS - Court 3 |
Siyabonga Jaca [1]
|
John Bothma [2]
|
6-2, 3-6, 6-2 |
2022-03-29 9:00am | B1 | FS TS - Court 4 |
Borys Alexander [3]
|
Jayden SUMMERS [4]
|
6-1, 6-4 |
2022-03-27 9:00am | C1 | GRE - Court 1 |
Niel Erasmus [5]
|
Bogdan Mandic [6]
|
7-6(6), 6-7(4), 4-10 |
2022-03-27 9:00am | C2 | GRE - Court 2 |
RUAN DELPORT [7]
|
Matthew Goodchild [8]
|
6-4, 6-1 |
2022-03-27 11:30am | C3 | GRE - Court 1 |
Bogdan Mandic [6]
|
RUAN DELPORT [7]
|
6-2, 6-3 |
2022-03-27 11:30am | D1 | GRE - Court 2 |
Niel Erasmus [5]
|
Matthew Goodchild [8]
|
3-6, 3-6 |
2022-03-26 9:00am | E1 | GRE - Court 5 |
Keagan Grobbelaar
|
Albert Liebenberg [14]
|
6-3, 6-3 |
2022-03-26 9:00am | E2 | GRE - Court 6 |
Rhys Vorwerk [11]
|
Hanno Bouwer
|
1-6, 6-3, 10-7 |
2022-03-26 9:00am | E3 | GRE - Court 7 |
Ronan Gorton
|
Hendre van Zyl [10]
|
7-6(2), 6-4 |
2022-03-26 9:00am | E4 | GRE - Court 8 |
Tshepang Maisela [13]
|
Sebastian Oosthuizen
|
6-0, 6-3 |
2022-03-27 9:00am | E5 | GRE - Court 3 |
Keagan Grobbelaar
|
Rhys Vorwerk [11]
|
3-6, 1-6 |
2022-03-27 9:00am | E6 | GRE - Court 4 |
Ronan Gorton
|
Tshepang Maisela [13]
|
6-4, 6-7(3), 10-4 |
2022-03-27 11:30am | E7 | GRE - Court 3 |
Rhys Vorwerk [11]
|
Ronan Gorton
|
6-1, 6-0 |
2022-03-27 11:30am | F1 | GRE - Court 4 |
Keagan Grobbelaar
|
Tshepang Maisela [13]
|
1-6, 5-7 |
2022-03-27 9:00am | G1 | GRE - Court 5 |
Albert Liebenberg [14]
|
Hanno Bouwer
|
3-6, 3-6 |
2022-03-27 9:00am | G2 | GRE - Court 6 |
Hendre van Zyl [10]
|
Sebastian Oosthuizen
|
6-1, 4-6, 8-10 |
2022-03-27 11:30am | G3 | GRE - Court 5 |
Hanno Bouwer
|
Sebastian Oosthuizen
|
3-6, 3-6 |
2022-03-27 11:30am | H1 | GRE - Court 20 |
Albert Liebenberg [14]
|
Hendre van Zyl [10]
|
4-6, 1-6 |
2022-03-25 9:00am | I1 | GRE - Court 9 |
Kei Badenhorst
|
Henk Van Der Post [16]
|
6-0, 6-1 |
2022-03-25 9:00am | I2 | GRE - Court 10 |
Daniël Badenhorst
|
Mieder Erasmus
|
7-5, 4-6, 8-10 |
2022-03-25 9:00am | I3 | GRE - Court 11 |
Juan-Pierre Crous
(Ret.)
|
Petri Reynolds
|
0-6, 0-1 Retired |
2022-03-25 9:00am | I4 | GRE - Court 12 |
Jacobus van Pletzen [15]
|
Joshua Smit
|
0-6, 4-6 |
2022-03-25 9:00am | I5 | GRE - Court 13 |
Dehan van Deventer
|
Alexander Bell
|
6-2, 6-2 |
2022-03-25 9:00am | I6 | GRE - Court 14 |
Michael Nieuwoudt
|
Jano Niemann
|
6-7, 4-6 |
2022-03-25 9:00am | I7 | GRE - Court 15 |
ADAM BRICKMAN
|
Oluhle Senti
|
7-6(4), 1-6, 4-10 |
2022-03-25 9:00am | I8 | GRE - Court 16 |
Errol King
|
Henning Romijn
|
0-6, 0-6 |
2022-03-26 9:00am | I9 | GRE - Court 9 |
Kei Badenhorst
|
Mieder Erasmus
|
6-0, 6-0 |
2022-03-26 9:00am | I10 | GRE - Court 10 |
Petri Reynolds
|
Joshua Smit
|
4-6, 3-6 |
2022-03-26 9:00am | I11 | GRE - Court 11 |
Dehan van Deventer
|
Jano Niemann
|
6-0, 6-2 |
2022-03-26 9:00am | I12 | GRE - Court 12 |
Oluhle Senti
|
Henning Romijn
|
6-2, 6-7(6), 10-3 |
2022-03-27 9:00am | I13 | GRE - Court 7 |
Kei Badenhorst
|
Joshua Smit
|
6-2, 6-0 |
2022-03-27 9:00am | I14 | GRE - Court 8 |
Dehan van Deventer
|
Oluhle Senti
|
4-6, 3-6 |
2022-03-27 11:30am | I15 | GRE - Court 22 |
Kei Badenhorst
|
Oluhle Senti
|
6-4, 6-1 |
2022-03-27 12:45pm | J1 | GRE - Court 19 |
Joshua Smit
|
Dehan van Deventer
|
1-6, 4-6 |
2022-03-27 9:00am | K1 | GRE - Court 9 |
Mieder Erasmus
|
Petri Reynolds
|
1-6, 3-6 |
2022-03-27 9:00am | K2 | GRE - Court 10 |
Jano Niemann
|
Henning Romijn
|
4-6, 0-6 |
2022-03-27 12:45pm | K3 | GRE - Court 13 |
Petri Reynolds
|
Henning Romijn
|
6-3, 6-3 |
2022-03-27 12:45pm | L1 | GRE - Court 1 |
Mieder Erasmus
|
Jano Niemann
|
7-5, 3-6, 10-7 |
2022-03-26 9:00am | M1 | GRE - Court 13 |
Henk Van Der Post [16]
|
Daniël Badenhorst
|
6-1, 6-3 |
2022-03-26 9:00am | M2 | GRE - Court 14 |
Juan-Pierre Crous
|
Jacobus van Pletzen [15]
|
1-6, 0-6 |
2022-03-26 9:00am | M3 | GRE - Court 15 |
Alexander Bell
|
Michael Nieuwoudt
|
6-2, 6-3 |
2022-03-26 9:00am | M4 | GRE - Court 16 |
ADAM BRICKMAN
|
Errol King
|
6-1, 6-2 |
2022-03-27 9:00am | M5 | GRE - Court 11 |
Henk Van Der Post [16]
|
Jacobus van Pletzen [15]
|
3-6, 4-6 |
2022-03-27 9:00am | M6 | GRE - Court 12 |
Alexander Bell
|
ADAM BRICKMAN
|
0-6, 0-6 |
2022-03-27 12:45pm | M7 | GRE - Court 2 |
Jacobus van Pletzen [15]
|
ADAM BRICKMAN
|
7-6, 6-7, 10-4 |
2022-03-27 12:45pm | N1 | GRE - Court 3 |
Henk Van Der Post [16]
|
Alexander Bell
|
7-6, 6-4 |
2022-03-27 9:00am | O1 | GRE - Court 13 |
Daniël Badenhorst
|
Juan-Pierre Crous
|
7-6(7), 6-2 |
2022-03-27 9:00am | O2 | GRE - Court 14 |
Michael Nieuwoudt
|
Errol King
|
6-3, 6-1 |
2022-03-27 12:45pm | O3 | GRE - Court 4 |
Daniël Badenhorst
|
Michael Nieuwoudt
|
7-5, 6-3 |
2022-03-27 12:45pm | P1 | GRE - Court 5 |
Juan-Pierre Crous
|
Errol King
|
6-1, 6-2 |
2022-03-24 11:45am | Q2 | GRE - Court 1 |
William Harding
|
Janko Lamprecht
|
2-6, 6-4, 10-12 |
2022-03-24 11:45am | Q3 | GRE - Court 2 |
Siyanda Mbhele
|
Paul-Ralph Smit
|
6-0, 6-0 |
2022-03-24 11:45am | Q4 | GRE - Court 3 |
Lesedi Muller
|
Luke Verwey
|
2-6, 0-6 |
2022-03-24 11:45am | Q5 | GRE - Court 4 |
Jean Joubert
|
Clayton Lohrmann
|
6-1, 6-0 |
2022-03-24 11:45am | Q6 | GRE - Court 5 |
Handré Meyer
|
Dante Bolani
|
6-1, 6-2 |
2022-03-24 11:45am | Q7 | GRE - Court 6 |
Jacques Hugo
|
Fren Van Niekerk
|
1-6, 0-6 |
2022-03-24 11:45am | Q8 | GRE - Court 7 |
Brink Van Zyl
|
Eben Peens
|
0-6, 0-6 |
2022-03-24 11:45am | Q9 | GRE - Court 8 |
Mika van niekerk
|
Heinrich Brisley
|
6-1, 6-0 |
N/A | Q10 | GRE - Court 9 |
Nicholas Franken
|
Cooper McCarthy [9]
(Did not play)
|
Walkover |
N/A | Q11 | GRE - Court 10 |
Thebe THITE
(Did not play)
|
Josua Van den Berg
|
Walkover |
2022-03-24 11:45am | Q13 | GRE - Court 12 |
Jaydee Eybers
|
Jonathan Visagie
|
0-6, 0-6 |
2022-03-24 11:45am | Q14 | GRE - Court 13 |
Reuben Lerm
|
Ethan Moss
|
6-0, 6-0 |
2022-03-24 11:45am | Q16 | GRE - Court 15 |
Stephan Potgieter
|
Heinrich Van Den Berg
|
4-6, 4-6 |
N/A | Q17 | GRE - Court 17 |
Franco Rust
|
Janko Lamprecht
(Did not play)
|
Walkover |
2022-03-25 9:00am | Q18 | GRE - Court 18 |
Siyanda Mbhele
|
Luke Verwey
|
1-6, 0-6 |
N/A | Q19 | GRE - Court 19 |
Jean Joubert
|
Handré Meyer
(Did not play)
|
Walkover |
2022-03-25 9:00am | Q20 | GRE - Court 20 |
Fren Van Niekerk
|
Eben Peens
|
6-7(4), 3-6 |
2022-03-25 9:00am | Q21 | GRE - Court 21 |
Mika van niekerk
|
Nicholas Franken
|
7-6(6), 6-4 |
2022-03-25 9:00am | Q22 | GRE - Court 22 |
Josua Van den Berg
|
Noah Snell
|
6-2, 6-2 |
2022-03-25 10:15am | Q23 | GRE - Court 1 |
Jonathan Visagie
|
Reuben Lerm
|
1-6, 0-6 |
2022-03-25 10:15am | Q24 | GRE - Court 2 |
Lukas Kotze [12]
|
Heinrich Van Den Berg
|
6-0, 6-1 |
2022-03-26 9:00am | Q25 | GRE - Court 17 |
Franco Rust
|
Luke Verwey
|
1-6, 6-7(4) |
2022-03-26 9:00am | Q26 | GRE - Court 18 |
Jean Joubert
|
Eben Peens
|
6-4, 6-4 |
2022-03-26 9:00am | Q27 | GRE - Court 19 |
Mika van niekerk
|
Josua Van den Berg
|
6-1, 6-2 |
2022-03-26 9:00am | Q28 | GRE - Court 20 |
Reuben Lerm
|
Lukas Kotze [12]
|
6-2, 6-4 |
2022-03-27 9:00am | Q29 | GRE - Court 15 |
Luke Verwey
|
Jean Joubert
|
6-0, 6-1 |
2022-03-27 9:00am | Q30 | GRE - Court 16 |
Mika van niekerk
|
Reuben Lerm
|
2-6, 4-6 |
2022-03-27 12:45pm | Q31 | GRE - Court 6 |
Luke Verwey
|
Reuben Lerm
|
6-3, 6-4 |
2022-03-27 12:45pm | R1 | GRE - Court 7 |
Jean Joubert
|
Mika van niekerk
|
6-0, 6-1 |
2022-03-27 9:00am | S1 | GRE - Court 17 |
Franco Rust
|
Eben Peens
|
6-1, 6-3 |
2022-03-27 9:00am | S2 | GRE - Court 18 |
Josua Van den Berg
|
Lukas Kotze [12]
|
0-6, 1-6 |
2022-03-27 12:45pm | S3 | GRE - Court 8 |
Franco Rust
|
Lukas Kotze [12]
|
6-4, 7-5 |
2022-03-27 12:45pm | T1 | GRE - Court 9 |
Eben Peens
|
Josua Van den Berg
|
6-0, 6-0 |
2022-03-26 9:00am | U2 | GRE - Court 21 |
Handré Meyer
|
Fren Van Niekerk
|
6-2, 6-3 |
2022-03-26 9:00am | U3 | GRE - Court 22 |
Nicholas Franken
|
Noah Snell
|
6-0, 6-1 |
2022-03-26 10:15am | U4 | GRE - Court 1 |
Jonathan Visagie
|
Heinrich Van Den Berg
|
6-0, 6-0 |
2022-03-27 9:00am | U5 | GRE - Court 19 |
Siyanda Mbhele
|
Handré Meyer
|
1-6, 1-6 |
2022-03-27 9:00am | U6 | GRE - Court 20 |
Nicholas Franken
|
Jonathan Visagie
|
3-6, 6-3, 6-10 |
2022-03-27 12:45pm | U7 | GRE - Court 10 |
Handré Meyer
|
Jonathan Visagie
|
6-1, 6-1 |
2022-03-27 12:45pm | V1 | GRE - Court 11 |
Siyanda Mbhele
|
Nicholas Franken
|
6-2, 6-1 |
2022-03-27 9:00am | W2 | GRE - Court 21 |
Noah Snell
|
Heinrich Van Den Berg
|
6-1, 6-1 |
N/A | W3 | GRE - Court 12 |
Fren Van Niekerk
|
Noah Snell
(Did not play)
|
Walkover |
2022-03-25 10:15am | Y2 | GRE - Court 3 |
Paul-Ralph Smit
|
Lesedi Muller
|
0-6, 4-6 |
2022-03-25 10:15am | Y3 | GRE - Court 4 |
Clayton Lohrmann
|
Dante Bolani
|
0-6, 0-6 |
2022-03-25 10:15am | Y4 | GRE - Court 5 |
Jacques Hugo
|
Brink Van Zyl
|
6-4, 7-6(7) |
2022-03-25 10:15am | Y7 | GRE - Court 7 |
Jaydee Eybers
|
Ethan Moss
|
6-1, 6-2 |
2022-03-26 10:15am | Y9 | GRE - Court 2 |
William Harding
|
Lesedi Muller
|
7-5, 5-7, 5-10 |
2022-03-26 10:15am | Y10 | GRE - Court 3 |
Dante Bolani
|
Jacques Hugo
|
6-1, 6-0 |
2022-03-26 10:15am | Y11 | GRE - Court 4 |
Heinrich Brisley
|
Thebe THITE
|
1-6, 2-6 |
2022-03-26 10:15am | Y12 | GRE - Court 5 |
Jaydee Eybers
|
Stephan Potgieter
|
6-2, 6-3 |
2022-03-27 9:00am | Y13 | GRE - Court 22 |
Lesedi Muller
|
Dante Bolani
|
3-6, 5-7 |
2022-03-27 10:15am | Y14 | GRE - Court 1 |
Thebe THITE
|
Jaydee Eybers
|
6-0, 6-0 |
2022-03-27 12:45pm | Y15 | GRE - Court 14 |
Dante Bolani
|
Thebe THITE
|
4-6, 3-6 |
2022-03-27 12:45pm | Z1 | GRE - Court 15 |
Lesedi Muller
|
Jaydee Eybers
|
6-4, 6-1 |
2022-03-27 10:15am | AA1 | GRE - Court 2 |
William Harding
|
Jacques Hugo
|
6-1, 6-4 |
2022-03-27 10:15am | AA2 | GRE - Court 3 |
Heinrich Brisley
|
Stephan Potgieter
|
3-6, 6-4, 10-5 |
2022-03-27 12:45pm | AA3 | GRE - Court 16 |
William Harding
|
Heinrich Brisley
|
6-3, 6-2 |
2022-03-27 12:45pm | AB1 | GRE - Court 17 |
Jacques Hugo
|
Stephan Potgieter
|
3-6, 2-6 |
2022-03-26 10:15am | AC2 | GRE - Court 6 |
Clayton Lohrmann
|
Brink Van Zyl
|
7-5, 4-6, 10-5 |
2022-03-27 10:15am | AC5 | GRE - Court 4 |
Paul-Ralph Smit
|
Clayton Lohrmann
|
4-6, 6-4, 10-7 |
2022-03-27 12:45pm | AC7 | GRE - Court 18 |
Paul-Ralph Smit
|
Ethan Moss
|
7-5, 6-4 |